Yoğurdun İçine Bir Tutam Atılması Yetiyor: Vücuttaki Bütün İltihabı ve Ödemi Söküp Atıyor

Baharatların kralı olarak bilinen zencefil yemeklerde, içeceklerde ve salatalarda çokça kullanılmaktadır. Besin değeri yüksek olan zencefilin toz, taze ve kök halleri bulunmaktadır. Bağışıklık sistemini düzeltmesi ve özellikle içerdiği yoğun C vitamini sayesinde kışın oluşabilen enfeksiyonel hastalıkların tedavisinde zencefil en etkili ilaçtır. Özellikle kış hastalıklarına karşı koruyan zencefil başlı başına bir mucizedir.

Taze zencefilin sağlık açısından birçok faydası bulunur. Toz zencefilin yanı sıra taze zencefilin de içerisinde birçok yararlı bileşenler yer alır. Ulusalpost’da aktarılanlara göre; Taze zencefilin içerisinde, %80 su, % 2 protein, % 1 yağ, %12 nişasta, B3, B6, C vitaminleri, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum, potasyum ve yeteri miktarda da magnezyum bulunur.

Zencefil hem taze hem de kuru olarak tüketilebilen bir besindir.

YOĞURT + ZENCEFİL MUCİZESİ

Güzellik ve inceltici bir tarif olarak kullanılan yoğurt ve baharatlar ile hazırlayacağınız bu kür sayesinde göbek yağlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulacak aynı zamanda da kilolarca ödem atacaksanız.

İşte vücudu sıfırdan başlatan mucizevi kür.

Yoğurtlu zerdeçal kürünün mucize faydaları*Antienflamatuar özellikli besin maddesidir. Bu nedenle vücuttaki iltihapları giderici özelliği vardır. İltihap oluşumunu da önler.

*Sindirim sistemini düzenler. Şişkinlik, kabızlık şikâyetlerinin önüne geçer.

*Kilo kontrolü üzerinde etkilidir. Yağların eritilmesine yardımcı olur. Tok tutucu özelliği sayesinde çok fazla yemek yenilmesinin de önüne geçer.

*Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Bu sayede vücuttaki zararlı maddeler atılır ve vücut temizlenir.

*Bağışıklığı güçlendirir.

*Karaciğer yağlanmasına iyi gelir.

*Kan şekerini düzenler.

*Vücuttaki toksinlerin atılmasına verdiği destek sayesinde cildi güzelleştirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir