Selçuk Bayraktar Cudi ve Metina’ya gitti

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ile birlikte Türkiye’nin Irak Kürdistan Bölgesi sınırları içerisindeki üs bölgelerine gitti.

Baykar’dan yapılan açıklamaya göre Korgeneral Tokel ve Bayraktar, Cizre’de Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı İHA birliklerini ve Cudi Dağı’ndaki üssü ziyaret ettikten sonra Irak Kürdistan Bölgesi toprakları içerisindeki Metina Dağı’nda bulunan üs bölgesine geçerek askerlerle bir araya geldi.

Ziyaret sırasında Tokel ve Bayraktar bölgedeki askerlerle teknik istişarelerde bulunduğu kaydedildi.

‘GÜÇLÜ YARINLARA BURADA DA YÜRÜYECEĞİZ’

DHA’nın haberine göre burada konuşan Selçuk Bayraktar, “Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol ile teknik istişarelerde bulunduk. Dün gece itibarıyla Hakkari’nin Çukurca ilçesini ziyaret ettik. Yüksekova’daki milletimizle, kardeşlerimizle de bayramlaştık. Artık bu bölge tümüyle terörden arındırılmış, barış ve huzur içinde. Bizler istiyoruz ki buralar kalkınsın, turistlik anlamda da ihya olsun. Bu bölgede kardeşlerimiz, tam, bağımsız ve müreffeh yarınlar için dünyaya damgasını vuracak eserler geliştirecek. Burada ‘Deneyap’ atölyemize destek veriyoruz. O anlamda buradaki kardeşlerimizle bayramlaştık, sohbet ettik. Özellikle genç kardeşlerimizle hoşça vakit geçirdik. Tüm Türkiye’ye, tüm dost ve kardeş coğrafyalara Hakkari’yi, Yüksekova’yı ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Buraların muhteşem doğa güzellikleri var. Özellikle dağlık bölgeleri ve Yüksekova’nın düzlüğü bambaşka; etrafı kuşatan muhteşem dağlar var. Müreffeh ve güçlü yarınlara burada da yürüyeceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir